E-mise

Úvod E-mise

E-mise je cesta k nulovým emisím. Jste připraveni na e-budoucnost?

Green Deal je dohoda, která má do roku 2030 zastavit výrobu spalovacích motorů. Je tedy čas začít jezdit elektromobilem?

Jezdit elektrickým vozidlem je pouze o zvyku a o zbavení se obav, že někam nedojedete nebo že nebudete mít možnost vůz dobít. Jako uživatel vozidla za chvilku zjistíte, že jde o naprosto běžnou věc jako natankovat vozidlo, a v případě ultrarychlé dobíjecí stanice je to opravdu otázka 15 minut.

Věděli jste, že při rychlosti do 60 km/h jedete zadarmo? Vozidlo totiž jízdou samo dobije, co spotřebuje. V rámci městského a příměstského ježdění můžete na jedno nabití jezdit i celý týden.

1990

1. elektromobil

2339+

dobíjecích stanic v ČR

2030

se budou vyrábět jen e-vozy

0

g CO2 vypuštěných emisí
VÝHODY A NEVÝHODY

Vyplatí se jezdit elektromobilem?

Budu mít kde nabít? V roce 2021 bylo v ČR téměř 1 600 dobíjecích stanic, kdy na 1 stanici připadalo 9 elektromobilů. Klasických čerpacích stanic bylo zhruba 2krát tolik, kdy na 1 čerpací stanici připadá více než 1 500 aut. Počet dobíjecích stanic i nadále roste a do konce roku 2030 by jich mělo být dokonce až 35 000. Zatím patříme mezi průměr EU. Nemusíte tak mít obavy, že byste svůj vůz za hranicemi neměli kde dobít.

 • Kromě stanic dobijete vůz doma pomocí Wallboxu do 5 hodin na 100 %
 • Elektrovozy jsou příjemné, tiché a klidné
 • Nemusíte platit za parkování ve městech
 • Snazší servis a údržba
 • Majitelé elektrovozidel neplatí silniční daň ani dálniční známku
 • Na dobíjecí stanici dobijete vůz do 15 minut
 • Dle způsobu nabíjení vás 1 km jízdy vyjde i pod 1 Kč
 • Máte přehled o celkovém stavu vozidla díky mobilní aplikaci

Leckoho může odradit pořizovací cena elektromobilu. I na to je myšleno zatím ve smyslu dotací. Ceny elektromobilů by se ale měly v průběhu let dostat na podobnou výši jako u spalovacích motorů. Nejistá je také otázka životnosti baterií v elektromobilů a co dělat po jejím vypršení. Pozitiva však zatím převažují. Tedy především pro městské ježdění. Vývoj jde ale rychle dopředu a brzy budou elektromobily schopné cestovat bez omezení stejně jako spalovací motory.

Hybridní vozy jako kompromis mezi spalovacím a elektromotorem

Jaký je rozdíl mezi elektromobilem, Hybridem a Plug-in Hybridem?

Nejpraktičtější se v tomto ohledu zdají být vozidla HEV, tedy hybridní, která se ze sítě nedobíjí, a vozidla PHEV tedy Plug-in Hybridní, která se dobíjejí. Tyto vozy mají stále také klasický spalovací motor. Nicméně jejich emise se pohybují 30 g CO2 na km. Pro porovnání běžné vozidlo střední třídy se spalovacím motorem 1,5 T-Gdi vypouští emise okolo 150 g CO2 na km. Je to tedy jistý posun, ale pokud bude i nadále platit současná Green Deal dohoda, dojde k zákazu výrobě i hybridních vozidel právě z důvodu přítomnosti spalovacího motoru.

Hybridní vozidla jsou schopná si své baterie dobíjet za jízdy regenerací nebo pomocí konvenčního motoru. To je ideální do městského provozu. Zároveň vás nelimitují delší cesty díky přítomnosti spalovacího motoru.

NAŠE E-MISE NA BLOGU

O elektromobilech píšeme

DOMA PŘES WALLBOX NEBO NA KAŽDÉM ROHU

Mapa dobíjecích stanic pro elektromobily v Plzeňském a Karlovarském kraji

Pro spuštění mapy prosím povolte preferenční cookies.

Pořiďte si elektromobil od ASPEKTY

U každé značky automobilů, které zastupujeme, najdete zástupce elektromobilů, Hybridů či Plug-in Hybridů. Pokud vás zajímají konkrétní modely, klikněte na příslušnou značku. Případně se obraťte přímo na nás a my vám s výběrem pomůžeme.

 • Pomůžeme vám s vyřízením dotace na elektromobil
 • Dodáváme elektromobily i pro firemní vozové parky
 • Projdeme s vámi všechny výhody a nevýhody osobně, případně doporučíme alternativu
 • Upozorníme vás na případnou akční nabídku financování

 • Spolehlivá péče
 • Komplexní služby
 • Přátelský a osobní přístup